Biyografi

AYDOK MORALIOĞLU

Müzikal kariyerine Antalya’da özellikle rock müziğe olan ilgisiyle gitar çalarak başlayan Moralıoğlu solfej ve piyano eğitimiyle birlikte şarkı söylemeye başladı. İlk sahne deneyimlerini Alive grubu ile İzmir’de gerçekleştiren sanatçı daha sonra bir süre Frekans grubuyla çalıştı. Ardından kariyerine solo olarak devam etme kararı alarak kendi ismiyle sahne almaya başladı. Aydok Moralıoğlu başta İzmir, İstanbul, Ankara, Antalya, Bursa, Bodrum, Çeşme, Kuşadası olmak üzere ülkemizin birçok şehrinde sayısız konser vermiştir. Sanatçı, İstanbul ve İzmir’deki düzenli programlarına devam ederken 2013 yılında ilk teklisi Rüzgar’ı yayınlamıştır. Başta Kral Pop TV olmak üzere ulusal televizyon kanalları ve radyolarda yayımlanan bu şarkıyı 2016 yılında DMC etiketiyle yayınlanan albüm öncesi tekli “Anlamım Yok”, 2017 yılında ise sanatçının ilk albümü olan “Aşk Zamanları” takip etmiştir. Bu albümde ilk klip “Yaklaş Bana” şarkısına gelirken ikinci klip Asla’ya gelmiştir. Aydok Moralıoğlu yayınladığı tüm parçaların sözlerini kendisi yazmıştır. Ayrıca parçaların müziklerinin de büyük çoğunluğu kendisine aittir.

Canlı performans

Canlı performanslarında sanatçı 3.5 oktavın üzerinde olan oldukça geniş ses aralığıyla pek çok faklı tarzda şarkıyı seslendirebilmektedir. Ayrıca dansları, program esnasında akustik gitar, elektro gitar ve ukulele gibi farklı enstrümanları çalmasıyla dikkat çekmektedir. Yerli yabancı popüler şarkıların farklı düzenlemelerle çalınması da Aydok Moralıoğlu programlarını özgünleştirmektedir. Yıllardır sahne çalışmalarını ara vermeden sürdüren sanatçı hafta içi Dorock XL Beşiktaş ve Dorock XL Kadıköy, hafta sonları ise Bios İzmir’de sahne almaktadır. Bu programlara pek çok konser, kurumsal ve özel etkinliğin yanı sıra yaz  aylarında Çeşme Paparazzi programları eklenmektedir.

Aydok Moralıoğlu sahne çalışmalarının yanında bugüne kadar çeşitli reklamlarda ve TRT’de yayımlanan programlarda solist, seslendirmeci, besteci ve oyuncu olarak yer alırken müzikal kariyerinin yanında akademik kariyerine de devam etmiştir. Lisans öğrenimini Ege Üniversitesi İstatistik bölümünde tamamlayan sanatçı, Dokuz Eylül Üniversitesi’nde Toplam Kalite Yönetimi yüksek lisansı yapmış olup şu anda Marmara Üniversitesi’nde Sayısal Yöntemler (İşletme) anabilim dalında doktora öğrenimini sürdürmektedir.

Albümler