Biyografi

AYDOK MORALIOĞLU

Sahneye ilk çıktığı günden bugüne  İstanbul ve İzmir’deki gruplarıyla verdiği binlerce konser Aydok Moralıoğlu’nun canlı performans konusunda ülkedeki en tecrübeli isimlerden biri olmasını sağlamıştır. Sanatçının 2013 yılında ilk teklisi Rüzgar’ı yayınlamıştır. Başta Kral Pop TV olmak üzere ulusal televizyon kanalları ve radyolarda yayımlanan bu şarkıyı 2016 yılında DMC etiketiyle yayınlanan albüm öncesi tekli “Anlamım Yok”, 2017 yılında ise sanatçının ilk albümü olan “Aşk Zamanları” takip etmiştir. Bu albümden sırasıyla Yaklaş Bana, Asla ve Galata şarkılarına klip çekilmiştir. Aydok Moralıoğlu yayınladığı parçaların sözlerini ve müziklerini kendisi yazmıştır.

Aydok Moralıoğlu sahne çalışmalarının yanında bugüne kadar çeşitli reklamlarda ve TRT’de yayımlanan programlarda solist, seslendirmeci, besteci ve oyuncu olarak yer alırken müzikal kariyerinin yanında akademik kariyerine de devam etmiştir.  Sanatçı Sayısal Yöntemler (İşletme) anabilim dalında “Bireysel Kariyer Yönetimine Kalite Odaklı Yaklaşım” teziyle  doktor ünvanına sahip olmuştur.

Canlı performans

Canlı performanslarında sanatçı 3.5 oktavın üzerinde olan oldukça geniş ses aralığıyla pek çok faklı tarzda şarkıyı seslendirebilmektedir. Ayrıca dansları ve  performans esnasında akustik gitar, elektro gitar ve ukulele gibi enstrumanları çalması dikkat çekmektedir. Yerli yabancı popüler şarkıların farklı düzenlemelerle çalınması ve müziğe senkron video prodüksiyonları Aydok Moralıoğlu’nun canlı performanslarını özgünleştirmektedir.  Tüm bu ayırt edici özellikler, sanatçının canlı performaslarının sadece ulusal etkinliklerde değil uluslararası etkinliklerde de öncelikli tercih olmasını sağlamaktadır. Başta İstanbul, İzmir ve Bodrum olmak üzere yıllardır sahne çalışmalarını ara vermeden sürdüren sanatçı günümüze değin binlerce program yapmıştır. Özellikle ulusal ve uluslararası kongre, kurumsal etkinlik ve festivallerde yer almanın yanısıra Bodrum’un en önemli otellerinde (Voyage, Vogue, Lujo, Rıxos, Xanadu vb.) düzenli olarak sahne almaktadır.

Albümler